HARMONOGRAM ZAJĘĆ PROJEKTOWYCH w roku szkolnym 2022/2023

Projekt pn. „Szkoła jest fajna!” RPDS.10.02.03-02-0005/20

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

Opis projektu:

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Obywatelskiego we Wrocławiu, która jest liderem projektu oraz Gminę Miejską Złotoryja – partnerem projektu.

Celem projektu jest zmniejszenie dysproporcji i wyrównanie szans edukacyjnych uczniów ze szkół podstawowych zlokalizowanych na obszarze Gminy Miejskiej Złotoryja (SP nr 1 i SP nr 3) oraz podniesienie jakości nauczania w/w szkołach.

W ramach realizacji zadania przewidziane są zajęcia dodatkowetakie jak m.in.: zajęcia z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, zajęcia terapeutyczne, językowe, wsparcie logopedyczne, zajęcia specjalistyczne z arteterapii oraz zajęcia psychologicznea także koła zainteresowań (m.in.: koło plastyczne, wokalne, teatralne, czytelniczo-plastyczne, kodowanie na dywanie, taneczne, matematyczne, polonistyczne, chemiczne, szachowe, informatyczne).

Projekt obejmuje również zakup niezbędnego wyposażenia dla szkół a także wyjazdy na wycieczki edukacyjne i warsztaty naukowe, oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje nauczycieli. W  ramach projektu uczniowie i nauczyciele biorą także udział w zajęciach/ szkoleniach z dostępności cyfrowej.

Realizacja projektu w latach: 2021 – 2023;

Całkowita wartość projektu: 2 845 560,00 zł;

Kwota dofinansowania: 2 675 560,00 zł.