Wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi

,,Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest  wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to doskonała okazja do refleksji nad naszym wpływem na środowisko oraz do podjęcia działań na rzecz jego ochrony. Tegoroczne obchody  odbyły się pod hasłem ,,Planeta kontra tworzywa sztuczne”. Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie włączają się w tak ważne akcje. Tak było i tym razem. W  tym dniu odbyły się lekcje związane z ochroną środowiska. W trakcie zajęć dzieci poznały kodeks małego ekologa, segregowały odpady, poznały znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, wzięły udział w quizie ekologicznym. Uczniowie stworzyli ciekawe  plakaty i prace o tym, jak żyć w zgodzie z przyrodą. Podsumowaniem dnia był szkolny happening ekologiczny, w którym uczniowie ubrani w kolory Ziemi przemaszerowali wokół szkoły skandując proekologiczne hasła, niosąc transparenty  propagujące ekologiczny styl życia.
     Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze życie. Kochamy naszą Ziemię!