Uczymy się ratować!

Każdy z nas może być superbohaterem i uratować drugiego człowieka. Potrzebne do tego są wiedza i umiejętności. W ten bagaż niezbędnych doświadczeń z zakresu działań pierwszej pomocy przedmedycznej uczniów naszej szkoły wprowadzili: ratownik medyczny pan Marcin Zielewski oraz panowie strażacy: Piotr Modras i Daniel Delost. Im wcześniej zaczniemy się uczyć, tym bardziej będziemy przygotowani i kompetentni. Dlatego tak ważne jest przypominanie i systematyczne trenowanie odruchów związanych z etapami udzielania pierwszej pomocy. Tym bardziej, jak zaznaczyli zaproszeni goście, stres bywa pomocny, ale też może sparaliżować w momencie zaistnienia sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem słuchali, zapamiętywali, chłonęli najważniejsze informacje, a potem wykazali się zdobytą wiedzą w praktyce. Bez trudu potrafili świadomie ocenić sytuację, wezwać pomoc, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz używać defibrylatora. Serdecznie dziękujemy Panom za przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej. Przeprowadzone zajęcia na pewno podwyższyły kompetencje naszych uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy.