Marsz w kolorze niebieskim

W środę 3 kwietnia społeczność naszej szkoły z niebieskimi balonami w dłoniach przemaszerowała ulicami Złotoryi niosąc w świat wsparcie dla osób w spektrum autyzmu. Celem pochodu było uwrażliwienie środowiska lokalnego na problemy osób z autyzmem oraz przeciwdziałanie ich wykluczeniu. To także wyjątkowa lekcja akceptacji, empatii i szacunku. Do zobaczenia za rok na kolejnym Marszu!
Autyzm jest zaburzeniem neurorozwojowym, diagnozowanym u około 1 na 100 dzieci w Europie. Charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i stereotypowymi zachowaniami. Symbolem solidarności z osobami w spektrum autyzmu jest kolor niebieski. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2008 roku, obchodzony jest 2 kwietnia.