Mamy co chwalić :-)

Czy ktoś z Was zna miejscowość Chwalimierz? Klasa 3a właśnie tam postanowiła świętować nadejście wiosny. Dzięki organizatorom TUMI – TUR uczniowie uczestniczyli w zajęciach pn. „Wiosna na wsi”. Działo się naprawdę dużo. Najpierw, w bardzo przyjemnych warunkach, dzieci poznały życie motyli oraz budowały dla nich domki.  Następnie sadziły sałatę oraz podlewały ją solidnie wodą z konewek. Niespodzianką było „podlewanie” z węża ogrodowego dzieciaków ganiających po ogródku i piszczących z zachwytu. Potem nastąpiło „porwanie”, którego dokonał wesoły animator w celu wspólnych zabaw na świeżym powietrzu i krótka chwila na przekąskę. Po niej nadeszła pora na spotkanie z wiejskimi zwierzątkami: karmienie trawą koni, głaskanie świnek wietnamskich  i mięciutkich królików, a także krótka historia o gołębiach. Po tych atrakcjach wygłodniali uczniowie zasiedli do stołu z wyśmienicie wypieczoną na ogniu kiełbaską. Przed wyjazdem wszyscy udali się do sklepiku, gdzie każdy mógł zakupić sobie pamiątkę. Wszyscy jednogłośnie chwalimy Chwalimierz, a Wy jeżeli lubicie dobrze się bawić to koniecznie musicie odwiedzić to miejsce.