Patronka

Witamy!

Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotoryi.

Nasza placówka szczyci się dużymi tradycjami, patronuje jej poetka Maria Konopnicka. Istniejemy od 1945 roku. Naszym celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju ucznia. W tym miejscu znaleźć można najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania szkoły.

"Umysł nie jest naczyniem, które należy napełnić, lecz ogniem, który trzeba rozniecić"
Plutarch z Cheronei
Ortografia nie jest trudna, a kto czyta nie błądzi… Utwórz PDF


     W ostatnim tygodniu lutego 2013 roku pod honorowym patronatem burmistrza Ireneusza Żurawskiego odbył się Złotoryjski Konkurs Ortografii i Czytania ze Zrozumieniem. Natomiast w środę 13 marca 2013 roku o godzinie 12:00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Złotoryi miało miejsce podsumowanie niezwykłego spotkania z literaturą i ortografią, podczas którego pan Zbigniew Wróblewski wręczył najlepszym nagrody ufundowane przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Złotoryi. Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła dla Dzieci Efekt z Legnicy.

     Uczniowie złotoryjskiej Jedynki rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: klasy II – III i klasy IV – V, uzupełniali luki ortograficzne w tekście dyktanda oraz czytali ze zrozumieniem. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że wielu z nich zasłużyło na laur zwycięzcy. W pierwszej kategorii mistrzynią okazała się  Natalia Orzechowska z klasy 3 c, drugie miejsce zajęła  Marta Kalityńska, a trzecie – Amelia Stemplowska (obie z klasy 3 b). Ich starsi koledzy również odnieśli ogromny sukces. Na najwyższym  podium  stanął Gracjan Szumiński, nieco niżej  – Małgorzata Kędzierska (oboje z klasy 5 b), a trzecia lokata przypadła Gracjanowi  Potęckiemu  z klasy 4c. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ważne

Cytat

Mądrość to jest to, co zostaje, kiedy zapomniało się już wszystko, czego nas uczono.
 

6-latki w szkole

    Zapraszamy do odwiedzenia strony Ministerstwa Edukacji Narodowej w pełni poświęconej programowi Radosna szkoła.

Nasza szkoła

13.png

Ankieta

Przed komputerem spędzam około:
 

Prace uczniów

14.png

Symbole szkoły

logo.png

Biuletyn Inf. Publicznej

© 2018 SP1 Złotoryja :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.